Pan Egzekutywny wpadł na pomysł, by rozliczać się, z pominięciem rachunku bankowego, w kryptowalutach. W związku z powyższym, pojawiły się pytania, na które nasza redakcja śpieszy z odpowiedzią:
Zgodnie z art. 19 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku płatniczego przedsiębiorcy, w każdym przypadku gdy:
stroną transakcji, z której wynika płatność, jest inny przedsiębiorca, oraz
jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę wynikających z niej płatności, przekracza 15 tys. zł lub równowartość tej kwoty, przy czym transakcje w walutach obcych przelicza się na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień dokonania transakcji.
Napisz do nas na kontakt@egzekutywni.pl
W orzecznictwie sądowym kryptowaluta to prawo majątkowe. Obrót kryptowalutami był dotychczas opodatkowany podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Przez odpłatne zbycie waluty wirtualnej rozumie się wymianę waluty wirtualnej na prawny środek płatniczy, towar, usługę lub prawo majątkowe inne niż waluta wirtualna lub regulowanie innych zobowiązań walutą wirtualną.
Bank nie może zablokować nam wszystkich środków pieniężnych. W każdym miesiącu chroni nas kwota wolna od zajęcia.
© Copyright by egzekutywni.pl
Serwis informacyjny z zakresu egzekucji administracyjnej. Publikacje nie mogą być traktowane jako czynności doradztwa podatkowego.