Pytanie od czytelnika
Jestem oskarżony w postępowaniu karnym. W postanowieniu o przedstawieniu zarzutów określono wysokość kaucji, którą mogę wpłacić w zamian za zwolnienie z aresztu.
Niezależnie od postępowania karnego jestem zadłużony w urzędzie skarbowym.
Przepisy dotyczące stosowania środków zapobiegawczych stosowanych w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego reguluje Kodeks postępowania karnego (dalej K.p.k.) Zgodnie z art. 266 § 1 K.p.k. poręczenie majątkowe w postaci pieniędzy, papierów wartościowych, zastawu lub hipoteki może złożyć oskarżony albo inna osoba.
Zgodnie natomiast z art. 269 § 2 K.p.k z chwilą ustania poręczenia majątkowego przedmiot poręczenia zwraca się.
Organ egzekucyjny dokonuje zajęcia wierzytelności pieniężnej (...) przez przesłanie do dłużnika zobowiązanego zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnej zobowiązanego i jednocześnie wzywa dłużnika zajętej wierzytelności, aby należnej od niego kwoty do wysokości egzekwowanej należności (...) bez zgody organu egzekucyjnego nie uiszczał zobowiązanemu, lecz należną kwotę przekazał organowi egzekucyjnemu na pokrycie należności.
To jest tylko część artykułu. Dalsza część tekstu dostępna dla zalogowanych użytkowników.
Napisz do nas na kontakt@egzekutywni.pl
Każdemu zajęciu wierzytelności nadawany jest indywidualny numer czynności. Posługują się nim zarówno urzędy, jak i dłużnicy zajętych wierzytelności
Analizując akta egzekucyjne nie należy sugerować się samym terminem przedawnienia. Nie mniej istotne są przepisy określające przerwanie biegu terminu przedawnienia
Naczelnik Urzędu Skarbowego może występować jednocześnie w dwóch rolach: wierzyciela oraz organu egzekucyjnego
© Copyright by egzekutywni.pl
Serwis informacyjny z zakresu egzekucji administracyjnej. Publikacje nie mogą być traktowane jako czynności doradztwa podatkowego.